Bartosz Martyna

bartosz-martyna

Dane

  • Wiek: 33
  • Wzrost: 184
  • Kolor włosów: brązowe
  • Kolor oczu: zielone

Umiejętności

Taniec współczesny
Prawo jazdy kat. B
Jazda na rowerze
Pływanie
Wspinaczka skałkowa
Dubbing

Opis

Aktor. Wykształcenie: absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie /2010/. Uzyskał stopień naukowy doktora.

Nagrody:

  • 2014 Nagroda Zbigniewa Głowackiego za monodram "Performer" na II Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora SOLO
  • 2014 I Nagroda za monodram "Performer" na XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku
  • 2014 Wyróżnienie za spektakl autorski „Performer” z Warszawskiego Teatru Tańca na 12. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie

Filmografia

Obsada aktorska:

  • 2016 NA DOBRE I NA ZŁE, Serial fabularny, Obsada aktorska (monter Wojtek) DOBRE WIADOMOŚCI (647)
  • 2014 O MNIE SIĘ NIE MARTW, Serial fabularny, Obsada aktorska (policjant), odc. 2 reż. Michał Rogalski
  • 2014 LEKARZE NOCĄ, Serial fabularny, Obsada aktorska (pacjent; odcinki: 12) reż. Krzysztof Szot 
  • 2013 DROGÓWKA, Film fabularny, reż. Wojciech Smarzowski, Obsada aktorska (Ernest; w napisach imiona: Miłosz Bartosz)
  • 2013 OJCIEC MATEUSZ, Serial fabularny, Obsada aktorska (Wojtek Zykun; w napisach imiona: Bartosz Miłosz) ZAKŁADNICZKA (130) reż. Artur Żmijewski
  • 2012 KANADYJSKIE SUKIENKI, Film fabularny, reż. Maciej Michalski, Obsada aktorska (Wiktor)
  • 2012 SZUKAJĄC GWIAZD, Etiuda szkolna, reż. Filip Luft, Obsada aktorska (ojciec Ewy)
  • 2011 USTA USTA, Serial fabularny, Obsada aktorska (anestezjolog), odc. 29 reż. Łukasz Jaworski 
  • 2011 ANTONÓWKA, etiuda filmowa Warszawskiej Szkoły Filmowej, Obsada aktorska ("Szczur")
  • 2010 ROZMOWA, etiuda filmowa, reż. Filip Luft, Obsada aktorska ("On")
  • 2009 KLAN, Serial fabularny, Obsada aktorska (barman w barze, w którym Jacek Borecki topił smutki w alkoholu)
  • 2008 PRZEZNACZENIE, Serial fabularny, Obsada aktorska (Hubert Tarczewski) ŚLEDZTWO (1), reż. Mariusz Palej 
  • 2008 TAJNY WSPÓŁPRACOWNIK, Spektakl telewizyjny, reż. Krzysztof Lang, Obsada aktorska (Henryk Cichocki) 

Dorobek sceniczny

  • 2015 "Roots", dramaturgia i wykonanie Bartosz Miłosz Martyna, United Movement, wystawienie Theater der Künste, Zürich (Szwajcaria)
  • 2013 "Performer", reżyseria i wykonanie Bartosz Miłosz Martyna, wystawienia Teatr na Poziomie – Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Warszawski Teatr Tańca
  • 2013 "Bachantki", reżyseria: Kamila Michalak (rola: Penteusz) – premiera w ramach Forum Młodej Reżyserii 2013, PWST Kraków
  • 2013 "Wyspa umarłych", reżyseria: Kamila Michalak,wystawienie Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie
  • 2012 "Anioły", idea: Aleksandra Dziurosz (rola: Głos), wystawienie Warszawski Teatr Tańca
  • 2012 "Wysypisko zużytych postaci kobiecych", reżyseria: Andrzej Bartnikowski (rola: Terapeuta), wystawienie Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie
  • "Bajkowy Świat Tańca", idea i choreografia: Aleksandra Dziurosz, reżyseria: Bartosz Miłosz Martyna, program edukacyjno-artystyczny, Warszawa
  • 2011 "Córeczki", reżyseria: Małgorzata Głuchowska (rola: młodzieniec dekadent Stasinek), wystawienie Teatr Dramatyczny w Warszawie
  • 2011 "Murti-Bing", reżyseria: Philippe Chauvin (rola: Publicysta Tadeusz), wwystawienie Teatr Polonistyki w Warszawie
  • 2010 "Mieszkania-X", reżyseria: Krzysztof Warlikowski (rola: Myśliwy Grakchus), wystawienie Nowy Teatr
  • 2010 "Wielki wybuch", reżyseria: Peter Greenaway i Saskia Boddeke, wystawienie Centrum Nauki Kopernik
  • 2010 "Za-Mąż-Pójście", miniatura choreograficzna, idea: Aleksandra Dziurosz, wystawienie Warszawski Teatr Tańca
  • 2010 "Dzień z Fryderykiem", collage muzyczno-taneczno-słowny, idea: Aleksandra Dziurosz, wystawienie Warszawski Teatr Tańca
  • 2009 "Sceny z Różewicza", reżyseria: Wiesław Komasa (rola: Bohater – Kartoteka, Ojciec – Grupa Laokoona)przedstawienie dyplomowe, Teatr Collegium Nobilium
  • 2009 "Już mi lepiej...", reżyseria: Aleksandra Dziurosz (rola: Konferansjer, Ojciec), wystawienie Atelier WTT
  • 2009 "Diabeł w purpurze", reżyseria: Romuald Szejd (rola: Ludwik XIV), wystawienie Teatr Scena Prezentacje
  • 2008 "Obiad" reżyseria: Tomasz Bajerski, wystawienie Teatr Collegium Nobilium
  • 2008 "Hamlet 44", reżyseria: Paweł Passini (rola: Duch Ojca; Francisco), wystawienie Muzeum Powstania Warszawskiego
  • 2008 "Trzy Siostry", reżyseria: Andrzej Domalik (rola: Czebutykin), przedstawienie dyplomowe, Teatr Collegium Nobilium

Dubbing

2014
„LEGO® Przygoda” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Muppety: Poza prawem” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” reżyseria: Waldemar Modestowicz (rola: Adrian)
„Czarownica” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Kaczorek Szczęściarz” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Wingo)
„Samoloty 2” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Bella i Sebatian” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Doktor Guillaume)
„Violetta” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
„Wolfblood” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Pan Jeffries)

2013
„Uniwersytet Potworny” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Sędzia, Jay i inne)
„Smerfy 2” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Smerf Panikarz i inne)
„Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Ważniak)
„Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
„Tomek i przyjaciele: Tajemnica zaginionej korony” reżyseria: Paweł Galia (rola: Remek)
„LEGO Chima” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Fluminox i inne)
„Metaru faito Beibureedo” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Chao Xin)
„2112: nen Doraemon Tanjou” reżyseria: Grzegorz Drojewski (rola: policjant)
„Straszny Larry” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Franek)

2012
„Piraci!” reżyseria: Marek Robaczewski (kilka postaci)
„Nie-przyjaciele” reżyseria: Artur Kaczmarski (rola: Walker)
„Bunt FM” reżyseria: Anna Apostolakis (kilka postaci)
„Madagaskar 3” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Pies Freddy)
„Merida Waleczna” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Futurama” reżyseria: Marek Robaczewski (kilka postaci)
„Young Justice” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Simon, Dubbilex i inne)
„Redakai: Conquer the Kairu” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Koz)
„Taz-mania” reżyseria: Dariusz Dunowski (lektor + role: Facet, Szczury, Narrator i inni)
„Legendy Chima” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Transformers Prime” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Cliff Jumper)
„Beyblade V Force” reżyseria: Tomasz Robaczewski (kilka postaci)
„Liga Młodych” reżyseria: Wojciech Paszkowski (role: Psimon, Scarab i inni)
„Para królów” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Catawampus, Brady I inni)
„Tomek i przyjaciele: Blue Mountain mystery” reżyseria: Paweł Galia (rola: Remek)
„Tomek i przyjaciele” reżyseria: Paweł Galia (role: Czarek, Remek)
„Ralf Demolka” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Dekurion i Wojownik Brytyjski)
„Lękosław wiewiórka” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Powodzenia, Charlie!” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Boom-Boom i inni)
„Frankenweenie” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Legenda Korry” reżyseria: Paweł Galia (role: Aang, Noatak i inni)
„Victoria znaczy zwycięstwo” reżyseria: Dariusz Dunowski (rola: Rick i inne)
„Krypto superpies” reżyseria: Tomasz Robaczewski (role: Robopies, Bernie, Beazle i inni)
„Big Time Rush w akcji” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Sven, Zły, Agent B i inni)
„Pokemon” reżyseria: Adam Łonicki (rola: Emmet)
„Futurama” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Wernstrom, Announcer, Leonardo, Fratbot, Glurmo, Nixon, Randy, Victor, Smitty, Florp, Robot i inne)
„iCarly” reżyseria: Elżbieta Kopocińska-Bednarek (role: Niall, Henry)
„Inazuma 11” reżyseria: Tomasz Robaczewski (role: Jack Wallside, Zak Wallside)
„Leci królik” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Johnny Test” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
„W jak wypas” reżyseria: Łukasz Lewandowski, Waldemar Raźniak (rola: Narrator i inne)
„Austin i Ally” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
„ThunderCats” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Emric, Dobo i inni)
„Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
„Pora na przygodę!” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
„Koszykarze” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
„Fineasz i Ferb” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Magic Mirror i inne)
„Nadzdolni” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
„Złota Rączka” reżyseria: Artur Kaczmarski (rola: Alonzo)
„Zaplątani” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„PopPixie” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Pixienardo i inni)
„Klub Winx” reżyseria: Anna Apostolakis (kilka postaci)

2011
„Fish hooks” reżyseria: Łukasz Lewandowski (role: Headphone Joe, Bo Gregory, Dr Froog)
„Jake & Blake” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Brian, Frederick, Fabio, kilka postaci – od 2010)
„Shake it up!” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Phil, Coach Lesseur)
„Tituf” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
„Pradawny ląd” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
„Pora na przygodę” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
„Barbie perfect christmas” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Barbie Princess Charm School” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Bitwa Warszawska 1920” reżyseria: Jerzy Hoffman – postsynchrony
„Rekkit Rabbit” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Connor undercover” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
„Giganci ze stali” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Reporter, kilka postaci)
„Z kopyta” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Sensei Ty i inne)
„Bakugan” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (rola: Tristar)
„Wymarzony luzer” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
„Moja niania jest wampirem” reżyseria: Artur Tyszkiewicz (kilka postaci)
„Supa Strikas: Piłkarskie Rozgrywki” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Bracia Amal i inni)
„Huntik: Łowcy Tajemnic” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Dirk i inni)
„Ja w kapeli” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
„Wiedźmin 2: Zabójcy królów” (role: Oven, Brick)

2010
„Czytaj i płacz” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Ralph Bartlett)
„Hero 108” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„SOCOM 4” – gra video (postać: Pilot)
„Zeke & Luther” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Charlie, Brad; kilka postaci)
„Barbie in a fashion fairytale” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
„Jonas living dream” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
„Pokemon” reżyseria: Adam Łonicki (trzynasta seria, rola: Volkner)
„Słoneczna Sonny” reżyseria: Wojciech Paszkowski (role: Blake, Tubbs)
„Coca Cola Zero” – reklama TV (spot: „Randka”; postać: Nasz Bohater)
„Śniadanie do łóżka” reżyseria: Krzysztof Lang – postsynchrony
„Och, Karol” reżyseria: Piotr Wereśniak – postsynchrony
„Ninjago!” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Zane)
„Bakugan” reżyseria: Joanna Węgrzynowska(rola: Akwimos)

Lektor

  • 2014 Gala rozdania nagród PKPP Lewiatan (od 2012r.)
  • 2011 NEXT TV Disney Channel
  • 2010 "Wizytówka Chopina" – lektor listów Chopina – multimedialna wystawa – Biblioteka Narodowa

Słuchowiska radiowe

2012
„Opowieść Wigilijna” – role: Feezziwig/Bankier 1/ Posłaniec; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Pinokio” – role: Kot/ Treser; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Piotruś Pan” – rola: Bliźniak 2; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Poprowadź mnie na drugą stronę” – role: Konduktor / Protokolant; reżyseria: Adam Bauman
„Wyszedł z domu” – rola: Sanitariusz 2; reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
„Głosy” – reżyseria: Kamila Michalak
„Boży bojownicy” – rola: Żołdak 2; reżyseria: Janusz Kukuła

2010
„Pan Twardowski” – rola: Kogut, reżyseria: Łukasz Lewandowski
„O wawelskim smoku” – rola: Posłaniec; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Kot w butach” – rola: Chłop; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„O czterech muzykantach z Bremy” – rola: Herszt; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Królewna Śnieżka” – rola: Karzełek; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„O Wandzie co Niemca nie chciała” – rola: Poseł; reżyseria: Łukasz Lewandowski
„Kiedy nie mogę uciec” – rola: Komandos, reżyseria: Jacek Raginis

Doświadczenie naukowe i dydaktyczne

2015
Wykład gościnny na Zürcher Hochschule der Künste, Zurych, Szwajcaria
Udział w międzynarodowym projekcie naukowo-artystycznym ROOTS, Zürcher Hochschule der Künste, Zurych, Szwajcaria (od IX 2014r.)
Udział w konferencji „Once Upon A Voice” – Contents and Schedules of Contemporary Theatre Education, Zürcher Hochschule der Künste, Zurych, Szwajcaria
Udział w projekcie naukowo-badawczym „Wykorzystanie technik tańca i ruchu w pracy nad głosem – interdyscyplinarne laboratorium badawczo-artystyczne”, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawa (z funduszu dla młodych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego)

2014
Publikacja artykułu naukowego „Performer – czyli kto?” w roczniku Studia Choreologica vol. XV.
Udział w konferencji „Expedition ins Uncanny Valley”
prowadzenie warsztatów w ramach XX Warsztatów Muzycznych, Program Pomocy Wybitnie Zdolnym, organizowanych przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, Zakopane

2013
Wykład naukowy na V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, Polskie Forum Choreologiczne Uniwersytet Toruński, Muzeum Etnograficzne, Toruń
Prowadzenie zajęć: „Dykcja z elementami zadań aktorskich”, Studio Wokalne
im. J. Wasowskiego w Warszawie (od 2011r.)

2012
warsztaty aktorskie dla firmy Novo Nordisk

2010
Prowadzenie warsztatów w ramach „Projekt Szwecja 2010” w Strömsund (Szwecja), opieka artystyczna spektaklu powarsztatowego „Trans – form”

2007
Udział w XXXIV Międzynarodowym Kongresie Rytmicznym, Instytut Emila Jacques-Dalcroze`a, Genewa, Szwajcaria

Dodatkowe infromacje

2015

Organizator i opiekun merytoryczny programu Warszawska Platforma Tańca.
Członek jury XVII Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespeare’a”, Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze
Członek jury Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza na Wschód od Bugu”, Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze.
Współpraca z Warszawskim Teatrem Tańca (od 2009r.)
Prowadzenie wieczorów teatru tańca i ruchu Ciało-Sztuka-Ruch w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (od 2009)
Współtwórca i wykonawca programu edukacyjno-artystycznego „Bajkowy Świat Tańca” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym (od 2012r.)
Prowadzenie cyklu Kobiecych Wieczorów Filmowych, Kinoteka, Warszawa (od 2012)

2013
Stypendium w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się twórczością artystyczną Marszałka Województwa Śląskiego Współorganizacja konferencji „Obraz polskiego tańca na świecie” w ramach Warsaw Dance Days. II Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki , Warszawa

2012
Współprowadzenie audycji w „Radiobajka”

2010
Udział w warsztatach prowadzonych przez Grzegorza Brala i aktorów Teatru Pieśń Kozła Konsultacje aktorskie przy spektaklu „Baby – łon” (Atelier-WTT, Warszawa).
Współpraca przy spektaklu „Siano” wg. Z. Hołdysa; Uczestnicy projektu: uczniowie CIX Liceum Ogólnokształcące, Warszawa.
Współpraca przy spektaklu „Serenada” wg. Sł. Mrożka; Uczestnicy projektu: uczniowie CIX Liceum Ogólnokształcącego, Warszawa.

2009
Asystent reżysera w spektaklu „Diabeł w purpurze” (Teatr Scena Prezentacje)
Opieka artystyczna spektaklu „Źrenice” (Teatr Inspiracje – Grójec)

2008
Udział w V Międzynarodowym Festiwalu „ACT” w Bilbao ze spektaklem „Obiad”
Asystent reżysera w spektaklu dyplomowym „Trzy Siostry”

Zdjęcia

Materiały filmowe

SHOWREEL aktora