Aktorka Malwina Czekaj laureatką Nagrody im. Leona Schillera Związku Aktorów Scen Polskich

aktorka-malwina-czekaj-laureatka-nagrody-im-leona-schillera-zwiazku-aktorow-scen-polskich

Nasza aktorka MALWINA CZEKAJ została laureatką Nagrody im. Leona Schillera. Artystów wyróżnionych za dokonania teatralne w 40. edycji nagrody ogłosił zarząd Związku Artystów Scen Polskich /ZASP/.

Zgodnie ze zwyczajem informacje o tegorocznych laureatach podano 14 marca 2017 roku - w rocznicę urodzin Leona Schillera. 

MALWINA CZEKAJ, absolwentka wrocławskiej Filii PWST w Krakowie oraz aktorka Teatru Baj w Warszawie, została nagrodzona - słowami dyrektorki i reżyserki Ewy Piotrowskiej - za to, że "wzbogacała moją wizję niesamowitą wyobraźnią aktorską oraz oryginalnym językiem artystycznym". 

Wyróżnienie jest przyznawane przez zarząd główny ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji; dawniej: Związek Artystów Scen Polskich - młodym twórcom za wyróżniającą się jakość pracy artystycznej. - Nagroda im. Leona Schillera, od ponad półwiecza zawsze podkreślała pewną podstawową sprawę, którą jest wysoka jakość - wykonawcza, realizatorska - "wnoszona" do sztuki teatralnej przez jej młodych twórców. Bo to jakość w tym zawodzie liczy się zawsze - bez względu na zmieniające się style, indywidualne zdolności i preferencje, i jakość jest wspólnym mianownikiem wszystkich nagrodzonych oraz naszą teatralną ciągłością - podkreśla ZASP. 

Jak podkreśla ZASP, podsumowując teatralny rok 2016 w Warszawie wyróżnił spektakl "A niech to czykolada!" w reż. Ewy Piotrowskiej. MALWINA CZEKAJ zagrała w nim dwie postaci: Burmistrza i Zbieraczki Historii. W poprzednich latach wystąpiła także m.in. jako Pompejusz i Marianna w "Miarce za miarkę" Szekspira w reż. Marty Streker oraz Bonifacy w "Przygodach Kota Filemona" Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana w reż. Agaty Kucińskiej.

Opublikowano: 2017-03-14