Nie żyje aktor teatralny i telewizyjny Janusz Leśniewski

nie-zyje-aktor-teatralny-i-telewizyjny-janusz-lesniewski


Popularny aktor zmarł w niedzielę 15 listopada. Występował na scenie teatrów warszawskich,
Agencja składa kondolencję rodzinie i łączy się w bólu z utratą tak wspaniałego Aktora
Janusz współpracował m.in. teatrach; Komedii, Ochoty i Popularnego. Janusz Leśniewski w latach 90. był redaktorem w Oddziale Warszawskim Telewizji Polskiej.

Janusz zagrał wiele ról również w filmach i serialach. Widzowie znali go m.in. z takich produkcji jak „Barwy Szczęścia”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz”. Był reżyserem kilku produkcji serialowych, także lektorem.

Zagrał w takich filmach jak: „Wiedźmin”, „Dom”, „Ekstradycja”, „Enak”.

„Od lat działał społecznie w ZASP-ie, pełniąc w nim różne funkcje. Parę tygodni temu koledzy powierzyli mu rolę przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca…” – napisał Związek.
Na scenie był Władysławem Topolnickim w „Klubie kawalerów” Bałuckiego, Własem w „Letnikach” Gorkiego, doktorem Rankiem w „Norze” Ibsena, Don Juanem w „Dziewczynie z dzbanem” Lope de Vegi, Lwowem w „Iwanowie” Czechowa, Pędem w „Dwóch szlachcicach z Werony” Szekspira, Zbyszkiem Dulskim w „Moralności pani Dulskiej” Zapolskiej, Marcelem Stęporkiem w „W małym dworku” Witkiewicza, Jonatanem w „Arszeniku i starych koronkach” Kesselringa, Zaruskim i Szamesem w „Sztukmistrzu z Lublina” Singera. Wśród ostatnich jego premier była wyreżyserowana przez Martę Górnicką „Reqiemaszyna” Broniewskiego, wystawiona w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz „Bubloteka” autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.


Aktor zmarł 15 listopada. 29 listopada skończyłby 69 lat.

http://agencjaspinka.pl/szukaj/janusz-lesniewski-476

Agent

Opublikowano: 2020-11-22