Film "Ptaki śpiewają w Kigali" z Witoldem Wielińskim na 52. IFF w Karlovych Varach

film-ptaki-spiewaja-w-kigali-z-witoldem-wielinskim-na-52-iff-w-karlovych-varach

Ostatni wspólny film fabularny w reżyserii Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze "Ptaki śpiewają w Kigali" został nominowany do Konkursu Głównego tegorocznego 52. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach.

Nasz aktor WITOLD WIELIŃSKI wystąpił w jednej z wiodących ról. Główną rolę zagrała Rwandyjka ELIANE UMUHIRE oraz JOWITA BUDNIK. 

Zrealizowany m.in. w Rwandzie polski film fabularny "Ptaki śpiewają w Kigali", 4 lipca br. będzie miał światową premierę podczas 52. IFF w Karlovych Varach.

"Ptaki śpiewają w Kigali" to film o uchodzcach. Jego akcja rozpoczyna się w 1994 roku - w przeddzień ludobójstwa w Randzie - a kończy w roku 1997. Polska ornitolog prowadzi badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kiedy zaczyna się ludobójstwo, trochę przez przypadek ratuje córkę swojego współpracownika należącego do plemienia Tusi, która jako uchodzca trafia do Polski. Po przyjezdzie do Polski obie bohaterki próbują się podnieść, wyjść z bólu po przeżyciach, których doświadczyły. Są załamane, niezdolne do rutyny codziennego życia. Jak żyć po ludobójstwie?

 

Opublikowano: 2017-06-18